Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево и многу топло, попладне можност за нестабилно време

Денес, среда, 27 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево и многу топло. Доцна попладне и кон крајот на денот можност за нестабилност. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=9.

Утре, четврток, 28 јули, во Битола времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, со можност за пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=7.

More from ВестиMore posts in Вести »