Press "Enter" to skip to content

Во Битола 65 нови позитивни на ковид-19, оздравени 65, активни 389 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 1.866 тестови, а регистрирани се нови 884 случаи на КОВИД-19 од Битола  65.

Регистрирани сe 745 оздравени пациенти од Битола се 65.

Битола до сега во Битола има 16.696 лица, а активни 389 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа пријавено е едно починато лице, нема од Битола.

Направени се во Битола  64 тестови преку ЦЈЗ Битола 50 и “Плодност“ 14.

Досега во земјата се направени вкупно 2.114.405 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 326.154, бројот на оздравени пациенти е 311.760, на починати е 9.368, а бројот на активни случаи изнесува 5.026.

More from ВестиMore posts in Вести »