Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност до 35 степени

Денес, петок, 29 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Температурата во Битола до 35 степен. УВ=8

Утре, сабота, 30 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне и кон крајот на денот можнос за пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 37 степен. УВ=9