Press "Enter" to skip to content

Љавдрим Фазлиу ново засилување на Пелистер

Раководството на Пелистер и пред почетокот на оваа сезона е во потрага по квалитетни засилувања, а денеска ново име во Битола, под Тумбекафе, е Љавдрим Фазлиу.

Фазлуи е млад офанзивен играч за врска кој дојде од таборот на Македонија ЃП, а веќе има играно за битолски Пелистер. Претходно тој бече член на Работнички, каде и ја започна својата кариера.

 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »