Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, недела, 31 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8.

Утре, понеделник, 1 август, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

More from ВестиMore posts in Вести »