Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала локална облачност, температурата до 31 степен

Денес, понеделник, 1 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8.

Утре, вторник, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 33 степен. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »