Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 2 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8.

Утре, среда, во Битола, времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 32 степен. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »