Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, денес 35, утре 37 степени

Денес, петок, 5 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=8.

Утре, сабота, 6 август, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер поизразен на североистокот. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »