Press "Enter" to skip to content

Групата “Мизар“ вечер со концерт во Битола

Во рамките на “Бит фест“ вечерва продолжува со концерт, а пред публиката во Битола ќе се претстави легендарната група “Мизар“ од Скопје.

Концертот ќе се одржи на платото пред Офицерски дом со почеток во 21 часот.

“Мизар“ е легендарна македонска рок група, основана во 1981 година. Името на групата, Мизар, на арапски јазик значи: ѕвезда-водилка која на патниците им помага да не се загубат во пустината.

More from ВестиMore posts in Вести »