Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно

Денес, четврток, 11 август, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови можност за нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 28 степени.

Утре, петок, 12 август, во Битола времето ќе биде променливо облачно, во попладневните и вечерните часови можност за нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 26 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »