Press "Enter" to skip to content

Го пречекал кај мостот над Баирот со закана му ги одзел парите

СВР Битола информира дека денес, четврток, 11 август, во 10:45 часот во ООК-ОКП при СВР– Битола A.Ч. (27) од село Црнобуки – Битола, пријави дека околу 07:45 часот, на ул.“Караорман“ големиот мост едно лице со закана му одзело пари.

За случајот е известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

More from ВестиMore posts in Вести »