Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 27 степени

Денес, петок, 12 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, со можност за нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, сабота, 13 август, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, со можност за нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 26 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »