Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, со услови за дожд

Денес, сабота, 13 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, со можност за пороен дожд, грмежи и засилен ветер. 

Утре, недела 14 август, во Битола времето ќе биде променливо облачно, со повремен дожд.  Температурата во Битола до 26 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »