Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и потопло, температурата до 33 степени

Денес, среда, 17 август, во Битола, времето, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер со северен до северозападен правец. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8

Утре, четврток, 18 август, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »