Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата во Битола до 35 степени

Денес, четврток, 18 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=8.

Утре, петок, 19 август, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.Температурата во Битола до 37 степени. УВ=7.