Press "Enter" to skip to content

Започна отстранувањето гаражите кај “зградата на ЈАТ“ во центарот на Битола (фото)

Утрово започна отстранувањето на гаражите зад “зградата на ЈАТ “ во строгиот центар на Битола, односно на времените објекти, околу педесетина поставени со децении на јавна површина.На стартот на работите околу отстранувањето на гаражите имаше полициски службеници, а станарите излегоа и се спротивствавуваат зашто, како велат Општината уште не покажала сообраќајно решение и идеен проект што ќе се прави на просторот.На отстранувањето присуствуваше и градоначалникот на Битола, Тони Коњановски кој им вети дека нема да дозволи изградба на катна гаража, нити зграда, туку само партерно уредување на паркингот, а потоа започна отстранувањето на првата лимена гаража.

More from ВестиMore posts in Вести »