Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пронајдено украдено патничко возило, вратено на сопственикот

На 18.08.2021 на улица “Девејани“ во Битола, од страна на полициски службеници од Одделението за криминалистички полиција – Отсек за општ криминал пронајдено е одземено патничко возило “фолксваген голф“, со битолски регистарски ознаки, кое неколку часа претходно беше пријавено за одземено од ул. “Цане Василев“ во Битола.

Возилото е вратено на сопственикот С.Ж. (56) од Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »