Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: 21 возачи возеле под дејство на алкохол

Во текот на изминатата вечер (20/21.08.2022) во периодот од 23.00 до 05.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол при што санкционирани се 21 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.