Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, попладне и во вечерните часови услови за нестабилност

Денес, вторник, 23 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, попладне и во вечерните часови нестабилно, со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, среда, 24 август, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места особено попладне и во вечерните часови нестабилно, со пороен дожд и грмежи.  Температурата во Битола до 27 степени.