Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пријава за продавање на алкохол на малолетник, пријава за исчезнато лице, каснувања од кучиња скитници

СВР Битола, до Основнoто Јавно Обвинителство во Битола, поднесе кривична пријава против правно лице – колонијална продавница на ул. „Широк сокак” во Битола и против 66 годишна битолчанка од Битола, сопственичка на правното лице. На 03.07.2022 во периодот од 01.00 до 02.00 часот во продажниот објект, второпријавената со алкохолни пијалоци послужила малолетник од Битола.

На 24.08.2022 во СВР Битола, Ѓ.Т. (36) од Битола пријавил дека од домот се оддалечил неговиот татко ма возраст од 67 години од Битола. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 24.082022  во СВР Битола, В.С. (74) од с.Долно Оризари, битолско, пријавила дека во село Долно Оризари била касната од куче скитник. 

На 24.08.2022 во СВР Битола, Р.Ѓ. (43) од Битола пријавил дека кај старата касарна во Битола бил каснат од куче скитник.

More from ВестиMore posts in Вести »