Press "Enter" to skip to content

Реми без голови на фудбалерите на Пелистер во Битола, под Тумбекафе (фотогалерија)

Пелистер – Беса 0:0

Првиот натпревар кој оваа второлигашка сезона кој фудбалерите на Пелистет го идиграа во Битола, на стсдионто “Петар Милошевски“, го одиграа без голови и не успеаха да освојата нови три бида како на гостувањето во првото коло кога од Гевлелија се вратија со победа.Ремити кое го имаат во свои раце гостите од екипата на Беса е благодарение на одличните одбрани на гостинскиот голман Велии кој ги сопре налетите на “зелените“.“Пелистерци“ имаа одлична прилика во првиот дел да го отворат натпреварот во гол и водство кга не ја искористија одличната шанса за гол. Првиот натпревар воо Битола се одигра со околу 1.000 гледачи.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »