Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, попладне услови за нестабилност

Денес, недела, 28 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 30 степени.

Утре, понеделник, 29 август, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, локално со поинтензивни процеси во форма на невреме. Температурата во Битола до 29 степени.