Press "Enter" to skip to content

Одбојкарката Михаела Цветановска од Битола во состав македонската репрезентација во У-19

Михаела Цветановска техничарката на одбојкарскиот клуб Пелистер од Битола е дел од македонската одбојкарската репрезентација која се натпреварува на Европското првенство во категорија У-19, во Скопје.

Михаела е првата одбојкарка од Битола која е дел од еден голем настан како што е претстојното Европско Првенство.

Цветановска е предводник и капитен на генерацијата младинки на Пелистер Волеј, кој оваа сезона е вицешампион на Македонија, а своевремено таа беше дел и од шампионската пионерска генерација на Пелистер.