Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со умерена облачност, попладне нестабилно

Денес, понеделник, 29 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно. Температурата во Битола до 29 степени.

Утре, вторник, 30 август, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со пороен дожд. Температурата во Битола до 29 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »