Press "Enter" to skip to content

За три дена во Битола 34 нови позитивни на ковид-19, оздравени 54, активни 170 случаи

Во последните 3 дена направени се 1.561 тестови, а регистрирани се 389 нови случаи на Ковид-19, во Битола се 34.

Регистрирани сe 698 оздравени пациенти од Битола се 54.

До сега во Битола има 17.729 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 170 случаи.

Во текот на изминатите 3 дена (19.08 – 21.08.2022) пријавени се 2 починати лица, нема од Битола.

Направени се 1.561 тестови преку ЦЈЗ Битола 57 и преку “Плодност“ 8.

Досега во земјата се направени вкупно 2.149.075 тестирање на Ковид-19.Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 339.881, бројот на оздравени пациенти е 328.478, на починати е 9.477, а бројот на активни случаи изнесува 1.926.

More from ВестиMore posts in Вести »