Press "Enter" to skip to content

Во Битола прeтпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови услови за нестабилност

Денес, среда, 31 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде прeтпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови променливо облачно и нестабилно. Температурата во Битола до 28 степени.

Утре, четврток, 1 септември, во Битола, времето ќе биде прeтпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне и кон крајот на денот променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 28 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »