Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно

Денес, четврток, 1 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде прeтпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне и кон крајот на денот променливо облачно и нестабилно. Температурата во Битола до 29 степени.

Утре, петок, 2 септември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »