Press "Enter" to skip to content

Во Битол 12 нови позитивни на ковид-19, оздравени 18, активни 132 случаи

Во последните 24 часа направени се 746 тестови, а регистрирани се 169 нови случаи на ковид-19, информираше Министерството за здравство, а новите случаи во Битола се 12.

Регистрирани се 242 оздравени пациенти од Битола се 18.

До сега во Битола има 17.775 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 132 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа нема пријавени починати лица.

Направени се во Битола  тестови, преку ЦЈЗ Битола 26 и преку “Плодност“ 2.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 340 510, бројот на оздравени пациенти е 329 434, на починати е 9 490, а бројот на активни случаи изнесува 1 586.

More from ВестиMore posts in Вести »