Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно

Денес, петок, 2 сепрември, во Битола, спорред прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, со услови и за невремет. Максималната температура во Битола до 25 степени.

Утре, сабота, 3 септември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура во Битола до 26 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »