Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност, температурата до 26 степени

Денес, сабота, 3 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде во текот на денот сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, недела, 4 септември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 28 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »