Press "Enter" to skip to content

Во Битола ончево со мала до умерена локална облачност

Денес, среда, 7 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, четврток, 8 септември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 27 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »