Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, петок, 9 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 28 степени.

Утре, сабота, 10 декември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен. Од пладневните часови ќе има појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд. Температурата во Битола до 28 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »