Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 13 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, среда, 14 септември, времето ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб јужен. Температурата во Битола до 24 степени.