Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и потопло со мала облачност

Денес, среда, 14 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Ќе дува слаб јужен западен ветер. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, четврток, 15 септември, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

More from ВестиMore posts in Вести »