Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд

Денес, сабота, 17 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, недела, 18 сепрември, во Битола времето ќе биде променливо облачно и свежо, во утринските часови со можен дожд. Во текот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува силен северен ветер. Температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »