Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, од пладне и попладне со повремен дожд

Денес, среда, 21 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно од пладне и попладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умeрен ветер од северен правец. Температурата до 18 степени.

Утре, четврток, 22 септември, во Битола времето ќе биде наутро студено, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува умeрен до засилен ветер од северен правец. Температурата до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »