Press "Enter" to skip to content

Во Битола 6 нови позитивни на ковид-19, активни 36 случаи

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 734 тестови, а регистрирани се 81 нови случаи на КОВИД-19, од Битола се 6.

Регистрирани сe 77 оздравени пациенти, нема од Битола.

До сега во Битола има 17.938 лица позитивни на ковид-19, а активни се 36 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа, не е регистрирано починато лице. 

Направени се во Битола 17 ковид тестови, преку ЦЈЗ Битола 16 и “Плодност“ 1.

Досега во земјата се направени вкупно 2.169.626 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 342.961, бројот на оздравени пациенти е 332.932, на починати е 9.534 а бројот на активни случаи изнесува 495.

More from ВестиMore posts in Вести »