Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: приведени двајца битолчани за напад на полицајци

На 29.09.2022 околу 18.20 часот на бул. “Први Мај“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола  лишиле од слобода две лица на возраст од 25 и 36 години, двајцата од Битола, затоа што физички нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »