Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 1о октомври, во Битола, според прогнозата на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, врорник, 11 октомври во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »