Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и свежо со повремени врнежи од дожд

Денес, вторник, 11 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, среда, 12 октомври, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »