Press "Enter" to skip to content

ЕХФ ги одреди термините за Лига Европа, Еурофарм Пелистер дебитира во Битола против Архус на 25 октомври

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги одреди саатниците за првата половина од натпреварите од групниот сегмент на Европската лига. 
 
Екипата на Еурофарм Пелистер ќе дебитира во Битола, на 25 октомври, во вечерниот термин. во 20,45 часот, против дански Архус, а до крајот на годината ќе одигра уште пет натпревари.
 
Одредени саатниците за првиот дел од натпреварите од групата Д на ЕХФ Лига Европа:
 
25.10.2022 – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – Архус (20:45)
01.11.2022 – Агуаш Санташ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (20:45)
22.11.2022 – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – Фуксе Берлин (18:45)
29.11.2022 – Мотор Запорожје – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (18:45)
06.12.2022 – Бидасоа Ирун – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (20:45)
13.12.2022 – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – Бидасоа Ирун (20:45)
07.02.2022 – Архус – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
14.02.2023 – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – Агуаш Санташ
21.02.2023 – Фуксе Берлин – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
28.02.2023 – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – Мотор Запорожје
More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »