Press "Enter" to skip to content

Фото вест: Донован Доналдсон со гипс на ногата им даваше поддршка на неговите соиграчи

Засилувањето на КК Пелистер од Битола, кошаркарот Донован Доналдсон, кој пред неколку дена беше опериран по сериозната повреда во Гостивар, вечерва беше во спортската сала “Боро Чурлевски“ во Битола, го следеше натпреварот на трибината и им даваше поддршка на своите соиграчи на паркетот. Доналдсон иако се движење со помагала, на одморот отиде во соблекувалната, а на секоја добро одиграна акција или постигнати атрактивни кошеви стануваше и аплаудираше на колегите.Доналдсон имаше кинење на тетивата и беше на оперативен зафат, кој  мина во најдобар ред и кошаркарот го започна процесот на рехабилитација, а на терен најверојатно ќе се врати во вториот дел на сезоната.

More from СпортMore posts in Спорт »