Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: синоќа полицијата санкционира 17 пијани возачи и 31 за други прекршоци

Во текот на изминатата вечер (14/15 окромври 2022)во периодот од 21.00 до 03.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата констатирани и законски санкционирани се 17 возачи.

За време на контролата биле санкционирани и 31 останати прекршоци. 

Aкциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила

More from ВестиMore posts in Вести »