Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево и потопло, температурата до 19 степени

Денес, недела, 16 октомври, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево и потопло со слаб ветер од северен правец. Температурата до 19 степени.

Утре, понеделник, 17 октомври, во Битола, времето ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од северен правец. Температурата до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »