Press "Enter" to skip to content

ЈКП “Водовод“ – Битола: прекинато водоснабдувањето во Кравари

ЈКП “Водовод“ од Битола известува дека во текот на денешниот ден, понеделник, 17 октомври 2022 година, поради дефект на водоводната мрежа со прекинато водоснабдување се корисниците од село Кравари.

Прекинот ќе трае до завршување со активностите околу санацијата.

More from ВестиMore posts in Вести »