Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: пронајдена дрога на “Партизанска“ во Битола, приведени две лица

На 18.10.2022 на улица “Партизанска“ во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола  лишиле од слобода две лица на возраст од 47 и 46 години, двајцата од Битола, затоа што кај нив бил пронајден и одземен шприц со наркотична дрога.

По целосно документирање на случаите, против лицата ќе следуваат соодветни поднесоци.

More from ВестиMore posts in Вести »