Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена  облачност

Денес, четврток, 20 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена  облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, петок, 21 октомври, во Битола времето ќе биде наутро со услови за слаба магла. Преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »