Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, сабота, 22 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеолошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, недела, 23 октомври, во Битола, времето ќе биде претежно сончево и релативно топло, наутро со слаба магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »