Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и релативно топло со мала облачност

Денес, понеделник, 24 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде  сончево и релативно топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 26 степени.

Утре, вторник, 25 октомври, во Битола, времето ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »