Press "Enter" to skip to content

Старт со дувачки оркестар, следуваше “фудбалска“ кореографија, но “фалеше“ победа за комплетно ракометно доживување (фотогалерија)

Вечерашниот ракометен натпревар во Битола, прв во оваа “европска“ ракометна сезона започна (не) очекувано, со дувачкиот оркестар на Битола, чии членови изведоа марш низ теренот, предводени од диригентот Бакревски, а сето тоа наиде на голем аплауз.По првиот почетен удат на двете трибини во салата “Боро Чурлесвки“ навивачите направија “фудбалска“ кореографија, со подигнување во воздух на зелени и бели хартии во знак на боите на дресовите на ракометарите со зелено-бела боја.Натпреварот помина со навивање, а публиката ги бодреше навичите и моментите кога противникот имаше и четири гола предност, а но за жал и тоа не помогна “пелистерци“ резултатски да се вратат.Добра ракометна атмосфера во Битола, но поразот си го направи своето, а публиката на крај со аплауз ги испрати двете екипи, со надеж дека првите европски, домашни, бодови ќе ги прокнижиме во ноември.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »